Skip to Main Contents

Yamaha Motor Revs Your Heart

Endüstriyel Robotlar

Kapalı döngü kademeli motorlu tek eksenli robotlar TRANSERVO

TRANSERVO serisi kompakt ve ekonomik tek eksenli robotlar, hem kademeli motor hem de servo motorun mükemmel özelliklerine sahiptir.

MENU

Düşük maliyetli otomasyon ve hava üniteleri yerine elektrikli üniteler kullanılarak enerji tasarrufu gibi ihtiyaçlara yanıt vermek amacıyla, yeni geliştirilen vektör kontrol sistemi kademeli motorundan faydalanan yeni tip elektrikli silindirler.
Bu elektrikli silindirler, küçük hassas makine bileşenlerinin montajı, incelenmesi, elleçlenmesi ve aktarımı gibi çok çeşitli proseslerde kullanılabilir ve ayrıca, tıp ve gıda sanayisinde elleçleme veya inceleme prosesleri için de uygundur.

Özellik

01Pozisyon dedektörü bir çözücüdür

Çözücü, hiçbir elektronik bileşen veya optik eleman içermeyen basit ancak sağlam bir yapıya sahiptir. Bu da bu ürünü, zorlu ortamlarda kullanım için son derece dayanıklı ve uygun kılar. Ayrıca arıza oranları da düşük kalır ve çözücünün yapısı, elektronik bileşenleri arızalanan veya diskinde nem veya yağ tutunması görülen optik enkoderler gibi başka dedektörlerde görülen dedektör ile ilgili sorunların hiçbirine neden olmaz.

02Pozisyon geri bildirimi için kapalı döngü kontrol

Kademeli motorların kullanımı düşük maliyetli olsa da bu motorlarda, yüksek hızlarda önemli ölçüde tork düşüşleri görülür ve hunting salınımı (mikro titreşimler) olmaz.
TRANSERVO serimiz, yenilikçi bir vektör kontrol yöntemi sayesinde bu sorunları ortada kaldırır. Bu da bu serinin, servo motor fonksiyonelliğini kademeli motorun düşük maliyetiyle sunduğu anlamına gelir.

03SS tipinin özellikleri ve avantajları (kayar tip)

Yüksek hızlı çalışma daha kısa üretim süresi anlamına gelir

TRANSERVO, yüksek hızlı koşullarda dahi sabit bir taşıma kapasitesini korumak için vektör kontrol yönteminden mümkün olan en iyi şekilde faydalanır. Bu da döngü süresini önemli ölçüde kısaltır. Bunun yüksek yüklü bilyalı vidalar ile birleştirilmesi, TRANSERVO serisinin maksimum bir metre/saniye hız sağlaması anlamına gelir* ve bu hız, aynı kategoride bulunan tek eksenli servo motorların sağladığı hızla aynıdır.

*
SS05/SS05H/SSC05/SSC05H (Adım 20mm)

Dört sıra dairesel yiv içeren iki noktalı temas kılavuzları sayesinde daha uzun kullanım ömrü

Kılavuzlar, büyük bir momentum yükü uygulandığında veya kurulum yüzeyinin doğruluğu (düzlüğü) ortalamanın altında olduğunda dahi minimum diferansiyel bilya kaymasıyla, gerekli hareketi korur. Bu dayanıklı tasarım, anormal aşınmadan kaynaklı arızaların ve bu gibi diğer olayların nadiren görülmesini sağlar.

04SG tipinin özellikleri ve avantajları (sürgü tipi)

Dinamik taşıma kapasitesi - 46 kg yatay ve 20 kg dikey

Taşıma kapasiteleri, rijit tabla kızağı ve 56 motor kullanımı sayesinde önemli ölçüde artar. Sonuçta, dikey spesifikasyonlar kullanılarak yapılan taşımalarda 20 kg limiti geçerli olmak üzere, maksimum 46 kg’lık bir taşıma kapasitesi elde edilir.

Maksimum 1200 mm/sn hız

Sağlanan maksimum hız, mevcut model olan SS05H tarafından sağlanan hızın 1,2 katıdır ve bu da ekipmanınız için döngü süresinin kısalmasını sağlar.

05SR tipinin özellikleri ve avantajları (çubuk tipi)

Daha az sıklıkla bakım gerektirir

Bilyalı vidada kullanılan bir yağlayıcı, kontak kazıyıcı ile birlikte, ürünün uzun süreler boyunca bakım gerektirmeden kullanılmasını sağlar.
・Uzun süre bakım gerektirmez
・Gresten tasarruf eden yağlama sistemi
・Partikül kontaminasyonunu engeller

06STH tipinin özellikleri ve avantajları (kayar tabla tipi)

Yüksek rijidite ve doğruluk için sirkülasyon tipi lineer kılavuz

Bu ürün, maksimum 180 N değerinde basma kuvvetine ve +/-0,5 mm değerinde tekrarlanabilir konumlandırma doğruluğuna sahiptir. Bir kılavuz ray ve sürgünün entegre edilmesi daha az bükülme sağlar ve sirkülasyon tipi lineer kılavuz yüksek rijidite ve doğruluk sunar. STH06 tarafından sağlanan izin verilebilir üst mesafe, FLIP-X serisinin T9 modelindekinin üzerindedir. STH tipi, hassas montaj için optimum seçimdir.

07BD tipinin özellikleri ve avantajları (bant tipi)

Uzun stroklu uygulamalar için

Bu ürün, 2000 mm değerinde uzun maksimum stroku ve 1500 mm/sn değerinde maksimum taşıma hızı ile yüksek hızlı çalışma sağlar. Kurulum sırasında hiçbir harici parçanın (kapak gibi) çıkarılması gerekmez. Gresin etrafa dağılmasını engelleme ve yabancı maddelerle kontaminasyonu önleme amacıyla emniyetli bir şekilde kılavuzun ve bandın üzerini örten bir perde de standart aksesuar olarak sağlanmaktadır. Bu ürünün en uygun olduğu uygulama, iş parçası konumlandırma veya uzun mesafelerde taşımadır.

08RF tipinin özellikleri ve avantajları (döner tip)

TRANSERVO serisindeki ilk dönüş eksenli model

Saniyede 420 derece maksimum hız ve +/-0,05 derecelik tekrarlanabilir konumlandırma doğruluğuyla RF tipi, ince ve elektrikli döner tip bir aktüatördür. Uygulamaya göre seçilebilecek iki model mevcuttur: standart tip ve yüksek rijidite tipi. RF tipinin kullanımı çok kolaydır ve iş parçasının tabla ve taban çerçevesinde basit kurulumuna olanak sağlar. RF tipi, aynaya bağlama sonrasında dönel taşıma ve kavrayıcı ile birlikte kullanıldığında dikey taşıma için kullanılabilir.

Hansemannstrasse 12, 41468 Neuss, Almanya

Telefon: +49 2131 20 13 520 /
E-posta: info-ymeim@yamaha-motor.de
Web: http://www.yamaha-motor-im.eu/

Back to
Top