Skip to Main Contents

Yamaha Motor Revs Your Heart

Endüstriyel Robotlar

Search

Kartezyen robotlar XY-X

Müşterilerin ihtiyaçlarına uygun performansa sahip çeşitli XY-X serisi Kartezyen robotlar.

MENU

Kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için tam da uygun performans ve boyuta sahip ve farklı türlerde işler için ideal olan Kartezyen robotlardan oluşan eksiksiz ürün yelpazemizi sunarız.

Birbirine ortogonal pozisyonda olan 2 ila 6 kayma ekseninden oluşan elektrikli aktüatör.
Kompakt ve düşük fiyatlı koldan ağır nesne aktarımına ve uzun mesafeli aktarıma uygun kola varan gelişmiş kol varyasyonları ve fonksiyonları, çok çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya uygundur.
Bu elektrikli aktüatör; küçük hassas makine bileşenlerinin, otomotiv bileşenlerinin ve pano montajı için elektronik bileşenlerin montajı, makineyle işlenmesi, yerleştirilmesi, çıkarılması, elleçlenmesi ve ambalajlanması gibi çeşitli uygulamalarda kullanılır.

Varyasyonlar

PXYx
FXYx
FXYBx
SXYx
MXYx
SXYBx
NXY
NXY-W
HXYx
HXYLx

3 veya daha fazla eksen içeren spesifikasyonlar için lütfen aşağıdakiler arasından seçim yapın:

  • Z ekseni sabitlenmiş taban ve hareketli tabla tipi
  • Z ekseni sabitlenmiş tabla ve hareketli taban tipi

Özellik

01Resolver, dayanıklılık ve güvenilir pozisyon algılama sağlar

Pozisyon dedektörü, hiçbir elektronik bileşen veya optik eleman kullanmayan, basit ancak sağlam bir yapıya sahip olan bir çözücüdür. Bu sayede, zorlu koşullarda kullanım için son derece dayanıklıdır. Ayrıca nadiren arızalanır. Çözücünün yapısı, arızalanan veya diskine nem ve yağ tutunması görülen elektronik bileşenlere sahip optik enkoderler gibi diğer dedektörlerde görülen algılama sorunlarının hiçbirine neden olmaz. Mutlak spesifikasyonlar ve kademeli spesifikasyonlar gibi mekanik spesifikasyonlar tüm kontrolörlerde ortaktır, yani yalnızca parametreleri ayarlayarak mutlak veya kademeli spesifikasyonlara geçebilirsiniz.
Mutlak akü tamamen yıpransa dahi XY-X, kademeli spesifikasyonlara dayalı olarak çalışabilir. Böylece bir sorun görülmesi durumunda üretim hatlarının asla durması gerekmez. Yedek devreler de tamamen elden geçirilmiştir, böylece bir yıllık bir yedekleme süresi yeterlidir.

02Paradan tasarruf

Bir yandan performansı artırırken bir yandan da parça sayısını azaltmak fiyatlarımızı düşürmemizi mümkün kıldı. Yapıya bir çözücünün dahil edilmesi, mutlak ünitelerin pahalı olması gerektiği fikrini ortadan kaldırdı. Üstelik mekanik bileşenler, kademeli ünite spesifikasyonlarının veya mutlak ünite spesifikasyonlarının kullanılmasından bağımsız olarak aynı kaldı.

03Bakımı kolaydır

Yerleşik bir yapı kullanılmış olsa da, motorlar ve bilyalı vidalar gibi bileşenlerin ayrı ayrı değiştirilebilmesi sayesinde bakım kolaylaştı.

04Dört sıra dairesel yiv içeren iki noktalı temas kılavuzları

Dört sıra dairesel yiv içeren iki noktalı temas kılavuzları, diferansiyel kaymasının daha az olmasını sağlar. Bilyada görülen diferansiyel kayma, iki sıra Gotik kemer tipi yivlere sahip dört noktalı temas kılavuzlarına kıyasla daha düşüktür. Bu da, büyük moment yükleri veya düşük kurulum yüzeyi doğruluğu söz konusu olduğunda dahi mükemmel yuvarlama hareketleri sağlanacağı anlamına gelir. Olağan dışı aşınmadan kaynaklı olanlar gibi arızalar da çok daha az sıklıkta görülür.

Hansemannstrasse 12, 41468 Neuss, Alemania

Telephone : +49 2131 20 13 520 /
Email : info-ymeim@yamaha-motor.de
Web: http://www.yamaha-motor-im.eu/

Back to
Top