Skip to Main Contents

Yamaha Motor Revs Your Heart

Endüstriyel Robotlar

Search

Yörünge tipi SCARA robotlar YK-TW

Önceki SCARA ve delta robotların dezavantajlarını giderir. Hem üstün konumlandırma doğruluğu hem de yüksek hız sunar. Yamaha’nın Yeni Nesil SCARA Robotu: YK-TW Çok Yönlü Tip.

MENU

Yüksek konumlandırma doğruluğu ve yüksek hıza sahiptir. Diğer SCARA ve paralel bağlantılı robotların sınırlamalarını ortadan kaldırarak, ekipmanın kapladığı alanı azaltır ve çalışma zarfının merkezinde ölü alan olmamasını sağlar.

Özellik

011000 milimetrelik * erişim dahilindeki tabanları kapsar

* YK500TW için geçerlidir

YK-TW serisi, geniş dönüş açılarına ve duvara montaj konfigürasyonuna sahip SCARA robotlar içerir ve YK500TW modeli, kol altında 1000 mm’ye kadar erişim kapasitesine sahiptir. Bu, ekipmanın kapladığı alanı büyük ölçüde azaltır ve ekipmanın, paletleme ve konveyör bant montajı işlemleri sırasında hareket kısıtlamalarına tabi olmamasını sağlar.

02Tekrarlanabilir konumlandırma doğruluğu: ±0,01 mm * (XY eksenleri)

* YK350TW için geçerlidir

YK-TW robotlar, paralel bağlantılı robotlara göre daha yüksek tekrarlanabilir konumlandırma doğruluğuna sahiptir. Bu avantaj, optimum ağırlık dengesi amaçlanarak ve robotların iç yapısı yeniden tasarlanarak elde edilmiştir. Ayrıca robotlarda, yüksek hassasiyetle çalışmalarını sağlayan, hassas bir şekilde ayarlanmış motorlara sahip, yüksek rijiditeli ancak hafif robotik kollar yer almaktadır.

03Dar alanlarda çalışma için ideal

04Daha alçak profil, küçük kaplama alanı

YK500TW’nin yüksekliği yalnızca 392 mm’dir. Yalnızca az alan gerektirmekle kalmayıp, aynı zamanda düzenini ayarlarken size daha fazla özgürlük tanır.

050,29 saniyeye düşen standart döngü süresi *

* YK500TW için geçerlidir

TK-TW robotlar, yatay bir düzlemde daha esnek bir şekilde hareket edebilir. Bu robotlar, ilk kol (X ekseni) altında hareket eden ikinci bir kola (Y ekseni) sahiptir. Çok mafsallı yapısı sayesinde TK-TW robotlar, noktalar arasında daha verimli bir şekilde hareket edebilir. Ayrıca, iç bileşenlerin ağırlık dengesinin optimize edilmesi sayesinde TK-TW robotların döngü süresi, önceki modellere kıyasla %36 oranında kısalmıştır.

1 kg’lık bir yükü yatay yönde 300 mm ve dikey yönde 25 mm hareket ettirmek için gerekli standart döngü süresi, eski Yamaha modellerine kıyasla yaklaşık %36 oranında kısalmıştır.

06Yalnızca 392 mm ve 27 kg. Daha düşük eylemsizlik, yer kaplamayan çerçeve.

YK-TW serisi isteğe bağlı bir kurulum çerçevesi ile birlikte temin edilir.
Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bir Yamaha satış temsilcisiyle iletişime geçin.

Hansemannstrasse 12, 41468 Neuss, Alemania

Telephone : +49 2131 20 13 520 /
Email : info-ymeim@yamaha-motor.de
Web: http://www.yamaha-motor-im.eu/

Back to
Top