Skip to Main Contents

Yamaha Motor Revs Your Heart

Endüstriyel Robotlar

Lineer motorlu tek eksenli robotlar PHASER

Hem mil tipi hem de düz tipin özelliklerinden faydalanan PHASER serisi lineer motorlu tek eksenli robotlar.

MENU

Maksimum 4M uzunluğunda strok kullanılırken dahi kritik hız sınırlaması yoktur! Uzun mesafeli taşıma sırasında üstün performans sağlar!

Üretici ekipmanı daha büyük üretildikçe ve fabrika içindeki aktarım ekipmanlarının hızı arttıkça uzun strok, yüksek hız ve yüksek hassasiyet gerekliliklerini karşılamak için geliştirilmiş bir lineer motorlu aktüatör.
Çeşitli uç aletleri takılabildiği için bu aktüatör, elektrikli ve elektronik bileşenler veya mekanik bileşenlerde vida sıkma dahil montaj işlemleri, yerleştirme, çıkarma, aktarım, yapıştırıcı uygulaması ve lehimleme gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Satışların başladığı 2003 yılından bugüne dek yaklaşık on yıl geçmiştir. Mükemmel bir doğrudan etkili aktüatör olarak değerlendirilen bu lineer motorlu aktüatör, pazar gereksinimlerine yanıt vermek için otomatik üretim ekipmanının tahrik mili olarak devamlı geliştirilmektedir.

Özellik

01Yamaha’nın kendi bileşenleri daha düşük maliyet sağlar

Orijinal olarak Yamaha tarafından geliştirilen manyetik skalalar bugün hala bizim tarafımızdan üretilmektedir. Ayrıca maliyeti önemli ölçüde düşürmenizi sağlayacak başka ana bileşenler de üretiyoruz. Çağımızda iş için doğru araç olarak bilyalı vidalarla bir arada kullanılan lineer mekanizmalardan uzun süredir faydalanılmaktadır.
Lineer motor tipi özellikle, uzun mesafede yüksek hızla hafif iş parçalarının taşınması söz konusu olduğunda düşük maliyet sağlamaktadır.

Tek eksenli robot modellerinin karşılaştırması

Model Birim maliyet *1 Maksimum hız
(mm/sn)
Taşıma kapasitesi
(kg)
Tekrarlanabilir konumlandırma
doğruluğu (μm)
Maksimum strok
(mm)
Çerçeve boyutu *2
(G × Y) (mm)
MF7-1500 2500 10 (7) *3 +/-5 4000 85 × 80
F17-40-145 720 *4 40 +/-10 1450 168 × 100
B10-1450 1850 10 +/-40 2550 100 × 81
*1.
Strokların kullanıldığı karşılaştırmalar yukarıda belirtilmiştir.
*2.
Kablo taşıyıcı dahil değildir.
*3.
Maksimum hız 2500 mm/sn olduğunda 7 kg olur (yani 10 kg aktarırken 2100 mm/sn).
*4.
Değer, strokun 1450 mm olduğu durumda kritik hız dikkate alınarak belirlenmiştir.

02Yüksek hız, uzun mesafe

Lineer motorlu tek eksenli robotların asıl avantajı, örneğin bilyalı vidalarla çalışırken görülen kritik hız limitlerine sahip olmasıdır. Uzun mesafeli harekette dahi maksimum hızlarda düşüş gerçekleşmez. Standart maksimum strok, MR tipinde 1050 mm’ye, MF tipinde ise 4000 mm’ye kadar çıkar. Özellikle uzun mesafeli taşıma için döngü sürelerinde önemli iyileştirmeler yapılmıştır.

Lineer tek eksenli PHASER ve tek eksenli robot FLIP-X’in hareket profili

03Standart çift taşıyıcı kurulumu yerden tasarruf ve üstün verimlilik sağlar

Bu ürün, iki adet tek eksenli robotun kullanıldığı duruma kıyasla, ilgili maliyetleri düşürmenizi ve kullanılan alanı azaltmanızı sağlar. Eksen hizalaması gerektirmez ve aletler paylaşılabilir ve böylece kurulum süresi kısalır. Son olarak, RCX serisi kontrolör kullanılırken çarpışma önleyici bir kontrol fonksiyonu sağlanmaktadır.

04MF serisinin maksimum taşıma kapasitesi: 160 kg

Düz mıknatıslar MF serisinde kullanılır. Böylece ağır nesneler, yüksek doğruluk seviyesiyle yüksek hızlarda taşınabilir.

05Daha düşük gürültü seviyeleri ve daha uzun kullanım ömürleri

Bilyalı vida tipi robotlarla karşılaştırıldığında, daha az kayar ve döner kısım bulunur. Böylece çalışma son derece sessizdir. Bobinler ve mıknatıslar temas halinde olmadığından aşınma görülmez ve böylece robot uzun süreler boyunca kullanılabilir.

Hansemannstrasse 12, 41468 Neuss, Almanya

Telefon: +49 2131 20 13 520 /
E-posta: info-ymeim@yamaha-motor.de
Web: http://www.yamaha-motor-im.eu/

Back to
Top