Skip to Main Contents

Yamaha Motor Revs Your Heart

Roboty przemys?owe

Roboty jednoosiowe z silnikiem krokowym z zamkniętą pętlą sprzężenia zwrotnego TRANSERVO

Kompaktowe i ekonomiczne roboty jednoosiowe TRANSERVO z silnikiem krokowym i serwomotorem o doskonałych parametrach.

MENU

Nowy rodzaj siłowników elektrycznych wykorzystujących nowatorski silnik krokowy z układem sterowania wektorowego stanowi odpowiedź na różne potrzeby, takie jak niedroga i energooszczędna automatyzacja osiągana dzięki zastąpieniu modułów pneumatycznych modułami elektrycznymi.
Te siłowniki elektryczne mogą być stosowane w szerokiej gamie procesów, takich jak montaż, kontrola, przeładunek i transport niewielkich, precyzyjnych podzespołów maszyn. Sprawdzą się one także doskonale podczas transportu lub kontroli w branży farmaceutycznej i spożywczej.

Cechy

01Resolwer w roli detektora położenia

Zastosowany resolwer ma prostą, ale solidną konstrukcję pozbawioną elementów elektronicznych czy optycznych. Dzięki temu jest bardzo wytrzymały i doskonale sprawdza się w trudnych środowiskach. Wskaźniki awaryjności również utrzymują się na niskim poziomie, a dzięki swojej budowie resolwer nie wykazuje żadnych problemów związanych z wykrywaniem, jakie spotyka się w innych detektorach, takich jak enkodery optyczne, w których zdarzają się usterki podzespołów elektronicznych lub fałszywe odczyty pozostałej na tarczy wilgoci lub oleju.

02Sterowanie z zamkniętą pętlą i sygnałem zwrotnym do pozycjonowania

Zaletą silników krokowych jest ich niski koszt, jednak przy wysokich prędkościach dochodzi w nich do drastycznego spadku momentu obrotowego. Nie generują one również oscylacji poziomych (mikrodrgań).
W naszej serii robotów TRANSERVO wyeliminowano te problemy dzięki wdrożeniu innowacyjnej metody sterowania wektorowego. W ten sposób roboty z tej serii cechuje funkcjonalność charakterystyczna dla serwomotoru przy wykorzystaniu tańszego silnika krokowego.

03Typ SS (suwakowy) — cechy i zalety

Wysoka szybkość działania oznacza krótszy czas produkcji

Dzięki zastosowaniu metody sterowania wektorowego udźwig w robotach serii TRANSERVO jest utrzymywany na stałym poziomie, nawet przy dużych prędkościach. To oznacza znaczne skrócenie czasu trwania cyklu. Ta funkcja w połączeniu ze śrubą kulową wytrzymującą duże obciążenia sprawia, że roboty serii TRANSERVO osiągają maksymalną prędkość jednego metra na sekundę*, czyli prędkość porównywalną z jednoosiowymi serwomotorami tej samej kategorii.

*
Modele SS05/SS05H/SSC05/SSC05H (skok śruby 20 mm)

Prowadnice o dwóch punktach styku z czterema rzędami okrągłych rowków zapewniają dłuższą żywotność

Prowadnice utrzymują prawidłowy ruch obrotowy przy minimalnym poślizgu różnicowym kul, nawet przy obciążeniu dużym momentem obrotowym lub w przypadku nierównej (odbiegającej od płaszczyzny) powierzchni instalacji. Dzięki tak solidnej konstrukcji rzadko dochodzi do awarii wynikających z nietypowego zużycia lub innych podobnych zjawisk.

04Typ SG (suwakowy) — cechy i zalety

Obciążenie dynamiczne: 46 kg w poziomie i 20 kg w pionie

Dzięki zastosowaniu sztywnego suwaka stołu oraz silnika 56 znacznie zwiększono udźwig. W efekcie uzyskano maksymalny udźwig rzędu 46 kg, przy czym w przypadku transportu w kierunku pionowym jest on ograniczony do 20 kg.

Prędkość maksymalna 1200 mm/s

Prędkość maksymalna jest 1,2 raza większa w porównaniu z dotychczasowym modelem SS05H, co pozwala skrócić czas trwania cyklu urządzenia.

05Typ SR (prętowy) — cechy i zalety

Rzadsza konserwacja

Smarownica umieszczona w śrubie kulowej w połączeniu ze zgarniaczem kontaktowym zapewniają długą żywotność produktu oraz zwiększenie okresów międzyprzeglądowych.
・Długie okresy międzyprzeglądowe
・Oszczędny układ smarowania
・Zapobieganie zanieczyszczeniu cząstkami stałymi

06Typ STH (stół suwakowy) — cechy i zalety

Cyrkulacyjna prowadnica liniowa zapewnia wysoką sztywność i dokładność

Ten produkt charakteryzuje maksymalna siła nacisku wynosząca 180 N oraz powtarzalna dokładność pozycjonowania na poziomie ±0,5 mm. Integracja szyny prowadnicy oraz suwaka zapewnia mniejsze wyginanie, a cyrkulacyjna prowadnica liniowa pozwala uzyskać wysoką sztywność i dokładność. W przypadku modelu STH06 dopuszczalny wysięg jest większy niż w modelu T9 serii FLIP-X. Roboty STH to optymalne rozwiązanie do precyzyjnych prac montażowych.

07Typ BD (pasowy) — cechy i zalety

Do zastosowań wymagających dużego zakresu ruchu

Ten produkt zapewnia dużą prędkość pracy przy maksymalnym skoku 2000 mm oraz maksymalnej prędkości transportowej 1500 mm/s. Podczas montażu nie trzeba zdejmować elementów zewnętrznych (na przykład pokrywy). Ponadto w standardzie dostępna jest taśma uszczelniająca, która zabezpiecza prowadnicę oraz pas, zapobiegając rozbryzgiwaniu smaru oraz przenikaniu ciał obcych do wnętrza. Ten produkt najlepiej sprawdzi się przy pozycjonowaniu przedmiotów obrabianych lub transporcie na duże odległości.

08Typ RF (obrotowy) — cechy i zalety

Pierwszy model z osią obrotową w serii TRANSERVO

Model RF to cienki, elektryczny siłownik obrotowy o maksymalnej prędkości 420 stopni na sekundę, który zapewnia powtarzalną dokładność pozycjonowania na poziomie ±0,05 stopnia. W zależności od zastosowania można wybrać jeden z dwóch modeli: model standardowy lub model o wysokiej sztywności. Modele typu RF cechuje łatwość obsługi oraz prosty montaż przedmiotu obrabianego na stole i na ramie podstawy. Można go wykorzystać do transportu obrotowego po zamocowaniu w uchwycie, a w połączeniu z chwytakiem także do obrotu w pionie.

Hansemannstrasse 12, 41468 Neuss, Niemcy

Nr tel.: +49 2131 20 13 520 /
E-mail: info-ymeim@yamaha-motor.de
Strona internetowa: http://www.yamaha-motor-im.eu/

Back to
Top