Skip to Main Contents

Yamaha Motor Revs Your Heart

Roboty przemys?owe

Roboty jednoosiowe z napędem liniowym PHASER

Roboty jednoosiowe z napędem liniowym serii PHASER są dostępne zarówno w wersji z wałem, jak i z rdzeniem płaskim.

MENU

Brak ograniczenia prędkości krytycznej, nawet przy maksymalnym skoku 4 m. Doskonałe osiągi przy przenoszeniu na duże odległości!

Siłownik z napędem liniowym, który został zaprojektowany w celu spełnienia wymagań dotyczących przenoszenia na duże odległości, wysokiej prędkości oraz dużej dokładności z uwagi na rosnące gabaryty urządzeń produkcyjnych i coraz szybszy sprzęt przenośnikowy stosowany w fabrykach.
Dzięki możliwości przymocowania różnych końcówek narzędziowych ten siłownik sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach, takich jak montaż, w tym dokręcanie wkrętów w podzespołach elektrycznych, elektronicznych lub mechanicznych, wkładanie, wyjmowanie, przenoszenie, nakładanie kleju i lutowanie. Od momentu wprowadzenia do sprzedaży w 2003 roku minęło około dziesięciu lat. Ten siłownik z napędem liniowym jest stale rozwijany w odpowiedzi na pojawiające się wymagania rynkowe. Zyskał status doskonałego siłownika bezpośredniego działania i wału napędowego zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Cechy

01Niższy koszt dzięki zastosowaniu elementów konstrukcyjnych Yamaha

Wagi magnetyczne opracowane pierwotnie przez Yamaha są dziś nadal produkowane przez nas. Produkujemy również inne ważne podzespoły, co pozwala znacznie zredukować koszt. Mechanizmy liniowe nie stanowią już nowości i obecnie z powodzeniem konkurują z takimi technologiami, jak śruby kulowe.
Napędy liniowe przynoszą szczególne oszczędności w przypadku transportu lekkich przedmiotów obrabianych na duże odległości z wysoką prędkością.

Porównanie modeli robotów jednoosiowych

Model Koszt jednostkowy *1 Maksymalna prędkość
(mm/s)
Udźwig
(kg)
Powtarzalna dokładność
pozycjonowania (μm)
Maksymalny skok
(mm)
Wymiary ramy *2
(szer. × wys.) (mm)
MF7-1500 2500 10 (7) *3 ±5 4000 85 × 80
F17-40-145 720 *4 40 ±10 1450 168 × 100
B10-1450 1850 10 ±40 2550 100 × 81
*1.
Przy porównaniu przyjęto wskazane powyżej wartości skoku.
*2.
Bez prowadnicy kabla.
*3.
7 kg przy prędkości maksymalnej 2500 mm/s (2100 mm/s przy przenoszeniu ładunku 10 kg).
*4.
Wartość wyznaczona z uwzględnieniem prędkości krytycznej przy skoku 1450 mm.

02Wysoka prędkość, przenoszenie na duże odległości

Największą zaletą robotów jednoosiowych z napędem liniowym jest brak ograniczeń prędkości krytycznej typowych dla śrub kulowych. Maksymalna prędkość nie jest zmniejszana wraz z długością przejazdu. W modelach typu MR standardowy skok maksymalny wynosi 1050 mm, a w modelach typu MF — 4000 mm. Szczególną poprawę czasu cyklu uzyskano przy przenoszeniu na duże odległości.

Profil ruchu robota jednoosiowego z napędem liniowym serii PHASER i robota jednoosiowego FLIP-X

03Konfiguracja standardowa z podwójnym wózkiem zapewnia oszczędność miejsca i większą wydajność

Ten produkt w porównaniu z dwoma robotami jednoosiowymi pozwala zmniejszyć koszt i zajmowaną przestrzeń. Nie ma potrzeby osiowania, a narzędzia można współużytkować, co skraca czas konfiguracji. W przypadku zastosowania kontrolera serii RCX dostępna jest funkcja kontroli antykolizyjnej.

04Maksymalny udźwig robotów serii MF: 160 kg

W robotach serii MF zastosowano magnesy płaskie, co pozwala na szybki transport ciężkich przedmiotów z dużą dokładnością.

05Niższe poziomy hałasu i dłuższy czas eksploatacji

W przeciwieństwie do robotów ze śrubą kulową te roboty zawierają mniej elementów przesuwnych i obrotowych, dzięki czemu pracują ciszej. Cewki nie stykają się z magnesami, więc nie ulegają zużyciu, a okres żywotności robota jest dłuższy.

Hansemannstrasse 12, 41468 Neuss, Niemcy

Nr tel.: +49 2131 20 13 520 /
E-mail: info-ymeim@yamaha-motor.de
Strona internetowa: http://www.yamaha-motor-im.eu/

Back to
Top